Autor Wiadomość
walo
PostWysłany: Pią 8:48, 06 Maj 2016    Temat postu:

Raskolnikov
Akinari
PostWysłany: Nie 14:18, 08 Maj 2011    Temat postu:

Od historycznych, przez psychologiczne, Kinga i jemu podobnych, fantastykę i pseudofilozoficzne bzdury. A obecnie w moi serduchu (i na moim stoliku z Ikei) siedzą (tudzież: leża) teorie spiskowe, Kres, Brown, Dostojewski i Ćwiek ze swoim 'Kłamcą' - czytanym zresztą po raz drugi.
OSA
PostWysłany: Wto 20:15, 03 Maj 2011    Temat postu:

Aktualnie przedzieram się przez biografię Leo da Vinci - całkiem fajna seria wydawnicza PWN (moja kolejna prenumerata). Dużo lepsza korekta niż w Hachette (biorąc pod uwagę ponad czterdzieści tomów, które mam w domu), ale mimo to pojawiają się drobne błędy. Przypuszczam, że winą za to należałoby obarczyć różnicę w programach jakimi dysponowali wydawca i drukarnia. Niezwykle rzadko pojawiają się literówki lub schrupane w całości słowa (ocena na podstawie biografii Leo i dwóch poprzednich tomów, które już mam za sobą).
UryuuIshida
PostWysłany: Pon 20:46, 02 Maj 2011    Temat postu:

ja czytam Jakuba Ćwieka Very Happy cała seria Kłamcy, Krzyż południa, ciemność płonie....
ghost
PostWysłany: Sob 22:14, 30 Kwi 2011    Temat postu:

Głównie grozę, Kinga, Kethuma,Smitha i Koontza. Czytam dość dużo, jakieś 5 książek na miesiąc. Ulubiony autor to zdecydowanie Stephen King.
Pattylein
PostWysłany: Śro 10:00, 09 Mar 2011    Temat postu:

King, Santa Montefiore, Carlos Ruiz Zafon
Yada
PostWysłany: Wto 13:23, 08 Lut 2011    Temat postu:

Zdecydowanie King.
A poza tym "Genomy", "Seminaria z cytofizjologii", "Ćwiczenia z mikrobiologii ogólnej".
Pasjonujące, polecam wszystkim.
Alojzy.G.Cłopenowski
PostWysłany: Wto 17:00, 11 Maj 2010    Temat postu:

"Lęk i odraza w Las Vegas" Hunter S. Thompson (czytam w sumie średnio co miesiąc ją Razz), "Prawnik" John Grisham.
OSA
PostWysłany: Wto 16:37, 11 Maj 2010    Temat postu:

Atiq Rahimi "Kamień cierpliwości", Philip Zimbardo "Efekt Lucyfera".
Akinari
PostWysłany: Wto 13:45, 11 Maj 2010    Temat postu:

...
Alojzy.G.Cłopenowski
PostWysłany: Nie 19:31, 09 Maj 2010    Temat postu:

Jak przeczytasz, to napisz co sądzisz o 1984? Na mnie ta książka zrobiła piorunująca wrażenie. Muszę się w końcu przemóc do tego Hemingwaya w końcu. Patrzy tak na mnie z wyrzutem, że ją olałem.
OSA
PostWysłany: Nie 18:01, 09 Maj 2010    Temat postu:

Aktualnie ledwie skończyłam "Dzieje kanibalizmu", do tego podręcznik, tak naprawdę określiłabym to jako poradnik do "Kryształów Czasu"(rpg), w czwartek władowałam do torby Rok 1984 Orwella więc pewnie jak tylko pojadę na uczelnię to wezmę się za czytanie. W międzyczasie odświeżanie na uczelnię, czyli: "Bezrobotni Marienthalu", "Etyka protestancka a duch kapitalizmu", "Klasyczne teorie socjologiczne"(wyb.rozdz.), "Ludzie teraźniejsi, a cywilizacja przyszłości"(bez pierwszego i ostatniego rozdziału). Jak już zaszpanowałam to powiem, że kwalifikuję je, ponieważ wszystkie otworzyłam i częściowo przeczytałam w tym tygodniu, ale jednocześnie żadnej jeszcze nie skończyłam.Wink
Alojzy.G.Cłopenowski
PostWysłany: Pią 22:11, 07 Maj 2010    Temat postu:

Pisarz, który wywarł na mnie największe wrażenie i jego książka, jedyna, którą przeczytałem więcej niż raz (dokładnie 12 razy, jak na razie) to Hunter S. Thompson i jego kapitalna Fear and loathing in Las Vegas.
Jeśli chodzi o sensacje to zdecydowanie ulubieńcem jest Robert Ludlum. Obecnie czytam idola, mojego idola, czyli w skrócie Komu bije dzwon Ernesta Hemingwaya. Z przykrością muszę stwierdzić, że nie wchodzi. Opornie mi te strony jakoś idą. W sumie na razie zmęczyłem pierwszy rozdział, a czytam go już drugi tydzień. Życiowy rekord nie ma co.
Sapkowskiego bardzo mile wspominam. Tutaj pojawia się kolejny rekord, bo całą sagę o Wiedźminie wchłonąłem w niecałe 3 tygodnie. Anne Rice i jej kronika Wampirów też gości specjalne miejsce w mej główce. Georga Orwella muszę teraz wrzucić na ruszt, bo 1984 mi się bardzo podobało. Tak bardzo, że aż szczerze tej książki nienawidzę. Zbyt długo wyjaśniać jak i dlaczego, więc pominę dalsze wgłębianie się w ten temat.
Co do gatunków ulubionych to powiem, że ważny jest pisarz. Jeśli dobrze pisze to przeczytasz wszystko co stworzy. Nie przepadam za fantasy, a mimo to świat Geralta niesamowicie mnie wkręcił. Właśnie! Muszę sobie Stephena Kinga coś załatwić. Film Pokój 1408 był... chyba nawet bardziej niż zajebisty, ciekawe jaka książka musiała być. Już wiem czego następnego szukać w księgarniach.
Dobra kończe... nie nadążam z wymianą chusteczek... jak ja nie cierpie być chorym.
Bastet
PostWysłany: Czw 21:35, 05 Mar 2009    Temat postu:

'Lalka' B. Prus xD
W roku szkolnym czytam głównie, jeśli nie tylko, lektury. Oprócz tego, "ostatnio" zabrałam się za Szekspira i chomikuję wszytkie jego dzieła jakie mi wpadną w łapy.
A tak to przez baaardzo długi czas siedziałam w Forgotten Realms (nie, nie jestem fanką Drizzta ^^) i to pochłoniło mnie bez reszty.
Ach, no i staram sięw tej chwili znaleźć chociaż trochę czasu na przeczytanie Eddy Poetyckiej, gdyż zaczęłam ja czytać, ale akurat wypadła mi jakaś lektura i nici z tego były.
VampireCat
PostWysłany: Wto 14:14, 20 Sty 2009    Temat postu:

Aktualnie zaczynam czytać Guy N. Smith'a "Kajmany" , "Kraby" , "Wyspa poległych", "Czarny mnich" i "Monstrum" - świetne horrory. Szukam także czegoś od Sapkowskiego ale niestety nie mogę znaleść żadnej jego lektury ;D

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group